TeploNaChalupe.CZ » Vytápění starších staveb » Princip vytápění u starých kamenných stěn

Princip vytápění u starých kamenných stěn

Princip vytápění u starých kamenných stěn

FOXIS přináší nový způsob řešení vytápění, zvláště výhodný pro starší stavby, kde není trvalý pobyt osob – tj. rekreační domy a chalupy.

viz.: http://www.energitech.cz/…lhke-chalupy-000040.html

• vhodný stavebnicový systém pro teplovodní vytápění chalup rychle zatopí

• vysouší vlhké stěny a zvyšuje jejich povrchovou teplotu

• jednoduchá stavebnice na stěnu,do podlahy (jako podlahový konvektor)i do nábytku

• umožňuje zachování stylovosti interiéru

• čím je topení zakrytější, tím lépe topí

• systém cenově srovnatelný s deskovými radiátory

Stop vlhkým a chladným stěnám, teplo nemusí být až v neděli!

Základní výhodou doporučeného způsobu vytápění je to, že jednoduše a poměrně levně vyřeší současně více problémů spojených s užíváním topení. Každý chalupář zná chladné a obvykle vlhké stěny dlouho se rozehřívající na příjemnou teplotu. Současné klasické řešení teplovodního topení je v těchto případech neefektivní a neuspokojivé. Tepelná pohoda nastává obvykle po 1–2 dnech vytápění, většinou na konci víkendu. Uvedené problémy se dají komplexně řešit instalací topné trubky FOXIS.

7-FOXIS před napojením na armaturu

Co je FOXIS

FOXIS je dlouhý teplovodní výměník, který díky možnosti namontování takřka na stěnu prohřívá nejen vzduch, ale i celou velkou plochu nad ním. Tímto dlouhým otopným tělesem se zmenší tepelné ztráty. Proudění vzduchu totiž zvyšuje teplotu vzduchu u celé stěny, odstraní možnost srážení vodních par a tedy vznik vlhkosti, případně plísně. Povrchová teplota stěny se zvýší – stěna postupně vysychá. Jedná se tak o druh velkoplošného vytápění, což je současný vývojový trend.

Kam dát FOXIS

FOXIS může být na stěně přikrytý např. dřevěným krytem místo obvyklých radiátorů nebo mezi stěnou a nábytkem – např. za lavicemi, skříněmi nebo komodou. Kryt trubky pak tvoří zadní stěna nábytku. Čím vyšší má trubka zákryt, tím jsou její účinky výraznější a topný výkon vyšší. Trubka má přitom průměr pouze 7 cm, což je optimální šířka teplovzdušného sloupce na vznik vysušovacího a topného efektu.

Variabilita a montážní svoboda

V místech, kde by trubka FOXIS nešla z rozměrových důvodů nainstalovat, lze ji libovolně zkrátit (uříznout), dále pokračovat obyčejnou měděnou hladkou trubičkou o průměru 15 nebo 18 mm a v libovolném místě ji opět napojit. Takto můžete v místnosti své topení upravovat jednoduše na mnoha místech, a to beze ztráty tepelných vlastností. Čím delší kus trubky mezi stěnu a kryt namontujete, tím dosáhnete lepšího proteplení prostoru a lepšího proudění teplého vzduchu než by vznikl od radiátoru umístěného pouze pod oknem. Trubky FOXIS si můžete nainstalovat též do podlahy a přikrýt nášlapnou mřížkou. Jednoduše tak vytvoříte podlahový konvektor, který zrealizujete levněji, protože nekupujete zbytečnou plechovou vanu, ale jen to, co opravdu potřebujete. Podrobněji viz: http://www.energitech.cz/…meniky-foxis-000005.html

Tvar otopné plochy a celé řešení lze navrhnout "na míru", tj. přizpůsobit dané místnosti. Je mnoho variant řešení celé otopné soustavy. Výrobce nabízí odborné konzultace pro instalaci, případně i zpracování projektu.

Jak funguje FOXIS

1-FOXIS – nenápadné topení
2 FOXIS -topí ihned
3-FOXIS – ovívá velkou plochu stěn
4-FOXIS – proteplené povrchy stěn
TeploNaChalupe.CZ » Vytápění starších staveb » Princip vytápění u starých kamenných stěn