TeploNaChalupe.CZ » Vysoušení vlhkých stěn

Vysoušení vlhkých stěn

Efektivní topný systém FOXIS který vytápí a současně vysouší stěny

Vlhkost je ve zdech ze dvou hlavních důvodů a těmi jsou: stavební závady nebo nevhodné užívání bytu.

Pára, která není odvětrána, na zdech kondenzuje a posléze se do zdí vsakuje. Růst plísní v bytech je ovlivňován i nedostatečným či nárazovým vytápěním bytu a neprováděním řádného úklidu. Pohybující se vzduch pomáhá zdivo vysušovat.{{ #000009 < ^ }}

Plísně jsou

mikroskopické vláknité houby. Jsou to velmi malé živé organismy. Plísně rostou a rozmnožují se v bytech na zdech vždy, když jsou zdi vlhké.

Zvýšením ofuku stěn omezujeme tvorbu plísní a vlhkosti na povrchu.

Klasický deskový, nebo článkový radiátor nezajistí dostatečné provětrání kolen problematických míst. Konvektorová trubka Foxis v podstatě namáčknutá na povrch stěny vytváří teplý vzduch, který povrch stěny protepluje a vysušuje. Výrazně se tvorba plísní snižuje.

Samozřejmě oba dva principy proudění vzduchu v místnosti lze vzájemně kombinovat. Například ke stávajícím deskovým radiátorům lze pouze doplnit trubku FOXIS jako vytápění rohů a "hluchých" míst.

VYTÁPĚNÍ FOXIS (BEZ ZAKRYTOVÁNÍ) JE NATAŽENO KOLEM VLHKÝCH STĚN

Zvýrazněného efektu vysoušení dosáhneme vhodně vytvořeným ejektorem. Tím se zvýší rychlost a směr vyfukovaného teplého vzduchu.

Doporučujeme tento ejektor použít v extrémních případech nebezpeční vzniku plísně. V normálním případě studené a lehce vlhké staré stěny plně pro funkci ofuku stěny dostačuje klasické řešení s uchycením a zakrytováním trubek FOXIS. Více se o trubkách FOXIS dočtete na: http://www.energitech.cz/…meniky-foxis-000005.html

TeploNaChalupe.CZ » Vysoušení vlhkých stěn

Energitech, s.r.o.
Merhautova 118
613 00 Brno

tel.: +420 515 542 652
mobil: +420 608 922 105
email: info@energitech.cz
www: www.energitech.cz